IMPREZA

Odtwarzacz Mp3

Mp3 Player

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Brak wydarzeń.

Losowe media

TURNIEJ RYCERSKI

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI

O złoty warkocz Tarłówny

Zamek w Dębnie
22 września 2013 r.

SETNA ROCZNICA WYBUCHU I WOJNY ŚWIATOWEJ

 rocznica rocznica wybuchu I wojny światowej

28 lipca 2014 roku minęła setna rocznica wybuchu I wojny światowej. Ten największy, od czasu wojen napoleońskich, konflikt zbrojny na kontynencie europejskim przeorał mapę Europy i doprowadził do odzyskania niepodległości przez szereg jej państw, w tym również Polskę.

W działaniach zbrojnych brała udział bardzo liczna rzesza młodych Polaków, zarówno w szeregach Legionów, jak i armii wszystkich państw zaborczych. Rocznica jest wspaniałą, ale też jedną z ostatnich okazji przypomnienia i upamiętnienia żołnierzy walczących na wszystkich frontach „wielkiej wojny”. Stąd właśnie projekt „Ludzie Wielkiej Wojny”.
Jego realizacja polega na zebraniu informacji, biogramów, fotografii, pamiątek po żołnierzach I wojny światowej z terenu Gminy Dębno. Zebrane informacje będą podstawą publikacji oraz wystawy fotografii i pamiątek, która będzie prezentowana w szkołach, a także sesji popularno-naukowej.
Zwracamy się z apelem i prośbą do mieszkańców gminy o pomoc w przygotowaniu tego jedynego w swoim rodzaju wydawnictwa, w całości poświęconego ludziom stąd – uczestnikom wojny.
Prosimy o wszelkie informacje dotyczące członków rodzin związanych z wojenną zawieruchą, o fotografie i pamiątki, które moglibyśmy w oryginałach lub kopiach wykorzystać podczas tworzenia książki i wystawy o tej samej tematyce.

Ponieżej zamieszczamy związaną z projektem ankietę, z prośbą o odpoowiedź na zawarte w niej pytania. Wypełnioną ankietę przesyłać należy pocztą elektroniczną na adres: zychowicz@gminadebno.pl

Projekt, realizowany we współpracy z firmą PORTAR, ma nie tylko wymiar edukacyjny i poznawczy, ale również integracyjny – jest wspólnym dziełem kilku pokoleń mieszkańców Gminy. Ze wspólnej, zwykłej pracy może powstać niezwykła pamiątka na kolejne stulecie.

Ankieta do POBRANIA TUTAJ

KONTAKT

Wygenerowano w sekund: 0.02
24,039,620 Unikalnych wizyt