IMPREZA

Odtwarzacz Mp3

Mp3 Player

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Brak wydarzeń.

Losowe media

TURNIEJ RYCERSKI

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI

O złoty warkocz Tarłówny

Zamek w Dębnie
22 września 2013 r.

News

Letnie Spotkanie przy Winie
 spotkanie Spotkanie przy Winie

Muzeum Zamek w Dębnie serdecznie zaprasza na Letnie Spotkania przy Winie, które odbędą się 10 sierpnia bieżącego roku o godz. 16.00.
W tym roku przypada 10ta rocznica śmierci wybitnego polskiego artysty, muzyka, kompozytora i piosenkarza Czesława Niemena, dlatego na ten letni wieczór organizatorzy i współorganizatorzy przygotowali bardzo ciekawy koncert zatytułowany "NIEMEN". Jest on autorskim przedsięwzięciem Macieja Fortuny, prezentującym cytaty z wybranych utworów Czesława Niemena. Wspólnie z Krzysztofem Dysem artyści stworzyli pełną przestrzeni muzykę kameralną z pogranicza muzyki klasycznej i jazzu. Na wykonywany repertuar składają się wyłącznie autorskie kompozycje. Duet ma za sobą liczne koncerty oraz wspólny album zatytułowany TROPY . Album ukazał się w listopadzie 2013 roku i otrzymał najwyższe notowania wśród polskich płyt jazzowych 2013 r. zyskując ogromne uznanie polskich i zagranicznych krytyków muzycznych.
-> Lucyna dnia lipiec 29 2014 13:27:06 · Czytaj więcej · 2415 czytań · Drukuj
GMINNE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE
zawody
-> Lucyna dnia lipiec 14 2014 13:24:30
Czytaj więcej · 2421 czytań · Drukuj
Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej
 agroturystyka Biesiada Agroturystyczna

Do kulinarnej rywalizacji przystąpiło w tym roku 10 zespołów, którzy przygotowali w sumie kilkadziesiąt potraw i napojów. Jury oceniające walory kulinarnych propozycji obradujące pod przewodnictwem wójta Grzegorza Bracha miało, jak zwykle, niełatwe zadanie. Wyzwaniem była już sama degustacja kilkudziesięciu potraw a co dopiero wskazanie tych najlepszych. W tegorocznej edycji konkursu nagrody otrzymały: Koło Agroturystyczne Biesiadki, Koła Gospodyń Wiejskich Dębno, Koło Gospodyń Wiejskich Łoniowa, Koło Agroturystyczne Porąbka Uszewska. Na każdym stoisku wyróżniono jedną potrawę, a pierwsze miejsca w ogólnej konkurencji przypadły Marii Ostręga za kotlet z bobu z kapustą słodką oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Włościanki” z Łoniowej za pierogi z farszem pokrzywowym były wyróżnieniem dodatkowym.
Po południu zaprezentowały się wychowankowie z przedszkola Juliana Tuwima w Porąbce Uszewskiej, zespół Diverse Stars z ZSP Dębno w układzie "Taniec Motyli", uczniowie z Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej, Filia Szkoły Muzycznej I stopnia z Domosławic w Porąbce Uszewskiej.
JAMANSPACE, przedstawił bardzo ciekawy program rozrywkowy oraz konkursy związane z działalnością Kwartetu na Przedgórzu z nagrodami dla dzieci. Następnie zespoły: NIEDŹWIEDZOKI i PORĄBCOKI przedstawiły swoje umiejętności. Do tańca zagrał zespół ”SHALOM” . Zabawa zorganizowana przez LKS „Victoria” Porąbka Uszewska trwała do późnych godzin wieczornych.
Biesiada to okazja pokazania artystycznego dorobku gminy.
-> Lucyna dnia lipiec 11 2014 08:25:50
Czytaj więcej · 2404 czytań · Drukuj
KONKURS FOTOGRAFICZNY
 konkurs "KONKURS FOTOGRAFICZNY"

Konkurs fotograficzny "Lato w obiektywie"
Termin nadsyłania prac:
4 lipca – 30 września 2014 roku
Nagroda Wójta Gminy Dębno Grzegorza Bracha oraz ciekawe nagrody rzeczowe.

Karta zgłoszeniowa do POBRANIA TUTAJ
Regulamin konkursu do POBRANIA TUTAJ
-> Lucyna dnia lipiec 03 2014 16:58:44
Czytaj więcej · 2088 czytań · Drukuj
BIESIADA AGROTURYSTYCZNA W PORĄBCE USZEWSKIEJ
 biesiada " BIESIADA AGROTURYSTYCZNA "

Dnia 6 lipca w Porąbce Uszewskiej na stadionie LKS Victoria od godziny 15 odbędzie się Biesiada Agroturystyczna.

PROGRAM IMPREZY:
15:00 POWITANIE I KONKURS POTRAW DOMOWYCH - XVII EDYCJA
15:30 Prezentacje artystyczne w wykonaniu:
- wychowanków z przedszkola Juliana Tuwima w Porąbce Uszewskiej
- występ zespołu Diverse Stars z ZSP Dębno w układzie "Taniec Motyli"
- uczniów Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej
- Filia Szkoły Muzycznej I stopnia z Domosławic w Porąbce Uszewskiej
16:40 Ogłoszenie wyników konkursu potraw domowych
16:50 JAMANSPACE - program rozrywkowy dla dzieci
17:50 Występ Zespołu Śpiewaczego NIEDŹWIEDZOKI
18:20 Występ Zespołu - PORĄBCOKI
18:50 Koncert Zespołu „GALAXY” - gwiazda wieczoru
20:30 Zabawa taneczna organizowana przez LKS „VIKTORIA”
Porąbka Uszewska - gra zespół ”SHALOM”
-> Lucyna dnia lipiec 01 2014 17:13:18
Czytaj więcej · 2595 czytań · Drukuj
STULECIE WYBUCHU I WOJNY ŚWIETOWEJ
 herb stulecie wybuchu I wojny światowej

W tym roku obchodzić będziemy stulecie wybuchu I wojny światowej. Wojny, która na zawsze zmieniła oblicze Europy, przynosząc Polsce długo oczekiwaną niepodległość. Działania wojenne nie ominęły także terenu naszej gminy, o czym zaświadczają do dzisiaj cmentarze w Dębnie i Porąbce Uszewskiej. Przede wszystkim jednak wojna zabrała z domów synów, mężów i ojców, z których wielu nigdy już nie wróciło.
I właśnie o nich chcielibyśmy przypomnieć przy okazji jubileuszu stulecia wybuchu wojny. Zwracamy się z apelem i prośbą do mieszkańców gminy o pomoc w przygotowaniu jedynego w swoim rodzaju wydawnictwa, w całości poświęconego ludziom stąd – uczestnikom wojny. Prosimy o wszelkie informacje dotyczące członków rodzin związanych z wojenną zawieruchą, o fotografie i pamiątki, które moglibyśmy w oryginałach lub kopiach wykorzystać podczas tworzenia książki i wystawy o tej samej tematyce.
Zwracamy się do nauczycieli historii i młodzieży dębińskich szkół – to wy możecie stać się motorem w tej próbie zachowania od zapomnienia okruchów małej, lokalnej historii będącej częścią wielkiej wojny. Sięgnijcie po często zapomniane, rodzinne albumy, spiszcie krążące opowieści i wspomnienia. Ze wspólnej, zwykłej pracy może powstać niezwykła pamiątka na kolejne stulecie.

Wszelkich informacji o projekcie udzielają Magdalena Zychowicz – Gurgul(Urząd Gminy) i Włodzimierz Gurgul (Dyrektor DCK).
Gwarantujemy zwrot wszystkich tekstów, fotografii i pamiątek, po wykonaniu koniecznych kopii.
-> Lucyna dnia czerwiec 30 2014 19:18:59
Czytaj więcej · 2123 czytań · Drukuj
X Świętojańska Noc Muzealna na zamku w Dębnie
 swietojanska_noc Świętojańska Noc Muzealna

W Muzeum zamek w Dębnie 22 czerwca odbyła się X Świętojańska Noc Muzealna, na którą przygotowano kilka ciekawych i atrakcyjnych zdarzeń. Na scenie ustawionej na zamkowym dziedzińcu, konferansjerzy : Włodzimierz Gurgul i Elwira Węgrzyn na wstępie przedstawili cały program przygotowany na ten wieczór i czuwali nad sprawnym przebiegiem wszystkich zdarzeń.
-> Lucyna dnia czerwiec 30 2014 19:06:14
Czytaj więcej · 2231 czytań · Drukuj
Pierwsze sukcesy zespołu "One Chance"
 OneChance " Zespół “One Chance” "

Od kwietnia br. w Dębińskim Centrum Kultury swe umiejętności szlifuje nowa formacja muzyczna. Zespół złożony z czterech młodych instrumentalistów i uzdolnionej wokalistki od razu dawał nadzieje na szybkie sukcesy. W piątek 20 czerwca zespół „One Chance” wziął udział w Regionalnym Przeglądzie Młodych Talentów Muzycznych w Radłowie, gdzie zajął pierwsze miejsce. Już dwa dni później w niedzielę 22 czerwca grupa wystąpiła na dużej corocznej imprezie plenerowej - Dni Brzeska. Tym samym świetnie prezentujący się zespół miał okazję dzielić scenę z gwiazdami takimi jak Afromental czy IRA. Dobry poziom muzyczny, grających w zespole gimnazjalistów i uczniów pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych, wynika również z faktu kształcenia się w szkołach muzycznych i szkołach rocka. Grupę połączyła wspólna pasja. Mimo, że mieszkają w różnych miejscowościach: Dębnie, Brzesku, Szczepanowie i Borzęcinie to najlepsze warunki do pracy, jak mówią znaleźli właśnie w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi. Swoją ofertą koncertową młodzi muzycy zdołali zainteresować organizatorów znaczących wydarzeń kulturalnych regionu. Przed nimi koncerty m.in. na „Dniach Czchowa”, Dniach Wierzchosławic”, „Święcie Grzyba” w Borzęcinie i innych.
Życzymy dalszych sukcesów.
-> Lucyna dnia czerwiec 30 2014 13:31:14
Czytaj więcej · 2746 czytań · Drukuj
Dzień Rodziny w Dębińskim Centrum Kultury
 rodzina " Dzień Rodziny "

Rodzina to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. Aby dzieci mogły wyrazić swoją miłość do Rodziców Przedszkole w Woli Dębińskiej przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi zorganizowało dnia 21 czerwca 2014 roku : „Dzień Rodziny”.
Nauczycielki grup przygotowały program artystyczny. Nie zabrakło wierszy, piosenek, których wykonania mogli posłuchać Rodzice. Chłopcy i dziewczynki wspaniale zaprezentowali swoje zdolności taneczne – w strojach uszytych przez Rodziców.
Dzieciaki zapewniły swoim najbliższym dużo radości, a Rodzice byli dumni ze swoich pociech.
Były tańce przy muzyce – wspólne zabawy z dziećmi, mnóstwo smakołyków przygotowanych przez Rodziców i personel przedszkola.
Dzięki wspólnie spędzonym chwilom, umocniła się więź rodzinna rodziców z przedszkolem.
-> Lucyna dnia czerwiec 30 2014 12:33:20
Czytaj więcej · 2294 czytań · Drukuj
ZAJĘCIA WAKACYJNE W DĘBIŃSKIM CENTRUM KULTURY
 wakacje " ZAJĘCIA WAKACYJNE"

W terminie od 7 lipca do 1 sierpnia w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbywać się będą zajęcia wakacyjne.

Uczestnikom proponujemy zajęcia w formie warsztatów:
- rekreacyjno - ruchowych, basen,
- plastycznych,
- muzycznych,
- różnorodnych gier, zabaw,
- zajęć edukacyjnych,
- kino, teatr, wycieczki,

Zajęcia będą prowadzić doświadczeni nauczyciele – pedagodzy. Uczestnicy zajęć otrzymują poczęstunek (drożdżówka, herbata). Koszt zajęć 40 zł/ tydzień (minimalny okres uczestnictwa wynosi 1 tydzień).
Numer konta na jaki można wpłacać pieniądze za zajęcia: 72 9453 0009 0030 0300 1687 0001
Tutuł: Imie i nazwisko uczestnika, rodzaj zajęć - miesiąc
Karta Uczestnictwa do POBRANIA TUTAJ
-> Lucyna dnia czerwiec 23 2014 17:34:14
Czytaj więcej · 2178 czytań · Drukuj
Kreatywni Technologicznie w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi
Kreatywni Technologicznie

Kreatywni Technologicznie
Nauka przez zabawę w Dębińskim Centrum Kultury od 18-22 sierpnia 2014r. w godz. 8:00-16:00.
Oferta Wakacji z robotami obejmuje pięć dni intensywnego kursu robotyki, programowania oraz zabaw. W tym czasie uczestnicy będą pracować na nowoczesnych zestawach edukacyjnych Lego WeDo, Lego Mindstorms NXT 2.0 oraz NAJNOWSZE EV3. Dodatkowo uczestniczy będą mieli zapewnione pomoce edukacyjne. Wakacje to doskonała okazja na stworzenie konstrukcji niemożliwych do zbudowania podczas krótkich zajęć semestralnych. Nad bezpieczeństwem dzieci będzie czuwać doświadczona kadra instruktorów KreaTech. Ponadto oferujemy ubezpieczenie dla dzieci NNW, jednodaniowy obiad, a także na zakończenie konkurs z nagrodami oraz pamiątkowe dyplomy.
http://kreatech.pl/
-> Lucyna dnia czerwiec 17 2014 19:39:22
Czytaj więcej · 2380 czytań · Drukuj
"Święto Łopołki" w Łoniowej
 noc " Święto Łopołki"

Stowarzyszenie Folklorystyczne Łoniowiacy zaprasza na Święto Łopołki i Warsztaty „Łopołkarskie” organizowane w dniach 28- 29 czerwca 2014r. w Amfiteatrze w Łoniowej. „Święto Łopołki” wraz z kiermaszem to żywe świadectwo dokumentujące kulturę, twórczość ludową i zanikające rzemiosło wiejskie. Organizator proponuje barwny i ciekawy program artystyczny w którym zaprezentują się dziecięce i dorosłe zespoły folklorystyczne, kapele ludowe oraz profesjonalni wykonawcy. Imprezie towarzyszyć będzie Kiermasz Sztuki Ludowej, podczas którego swoje wyroby zaprezentują twórcy ludowi z powiatu brzeskiego przedstawiający: malarstwo na szkle i płótnie, rzeźbę, tkactwo, plecionkarstwo, kowalstwo ludowe i artystyczne, garncarstwo itp.
-> Lucyna dnia czerwiec 17 2014 19:13:29
Czytaj więcej · 2714 czytań · Drukuj
Świętojańska Noc Muzealna w Dębnie
 noc " Świętojańska Noc Muzealna"

Muzeum Okręgowe w Tarnowie i jego Oddział: Zamek w Dębnie, Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury mają zaszczyt zaprosić na X Świętojańską Noc Muzealną, która odbędzie się 22 czerwca w Zamku w Dębnie w godz. 17:00 - 21:00.

W progranie:

• Koncert muzyki dawnej Zespołu Allegro
• Otwarcie wystawy fotograficznej „Portret” Fotoklubu Fotum z Wojnicza
• Koncert fortepianowy Radosławy Jasik z Wojnicza
• Pokaz mody „W kalejdoskopie” w aranżacji Krystyny Gurgul
• Sztuka teatralna „Łysa Śpiewaczka” Egene Ionesco w wykonaniu grupy teatralnej „Fantastycznie” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wojniczu w reżyserii Ewy Kłusek

Ponadto: warsztaty wykonywania wianków, możliwość zakupu świętojańskich potraw i napojów (Koło Gospodyń Wiejskich „Złoty Warkocz Tarłówny” z Dębna), konkurs świętojańskich wianków.
-> Lucyna dnia czerwiec 17 2014 18:50:53
Czytaj więcej · 2286 czytań · Drukuj
Protokół z oceny prac plastycznych 25 LAT WOLNOŚCi: 1989-2014
 wolnosc PROTOKÓŁ z oceny prac plastycznych

PROTOKÓŁ
z oceny prac plastycznych zgłoszonych do
Konkursu Plastycznego – 25 LAT WOLNOŚCI: 1989-2014
Jastew, dnia 30.05.2014r.


Na konkurs wpłynęło 26 prac, ze szkół: Zespół Szkół w Woli Dębińskiej, Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzy, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnie, Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej, Zespół Szkół w Sufczynie.
Organizatorami konkursu byli: Dębińskie Centrum Kultury /Włodzimierz Gurgul/ oraz Wójt Gminy Dębno /Grzegorz Brach/.

-> Lucyna dnia czerwiec 17 2014 17:54:26
Czytaj więcej · 2161 czytań · Drukuj
Warsztaty w Bibliotece Publicznej w Łysej Górze
 jezyk_migowy warsztaty przybliżające język migowy

Dnia 09.06.2014r. w Bibliotece Publicznej w Łysej Górze zostały przeprowadzone warsztaty przybliżające język migowy, dla uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łysej Górze, z klas:IV,V,VI. Miały one na celu przybliżyć dzieciom problemy osób niepełnosprawnych, niesłyszących a także niewidomych. A przez to prowadzić do zmiany postaw społecznych wobec tych rówieśników.
Problemy z dostosowaniem osób niepełnosprawnych wynikają z kompletnego ich niezrozumienia. Musimy wszyscy sobie uświadomić, że niepełnosprawni świetnie sobie radzą sami. Zajęcia prowadziła Pani Sylwia Wójcik, zapoznała uczniów z językiem migowym. migając cały alfabet zdania, wzbogacając temat prezentacjami multimedialnymi. Uczniowie szybko przyswoili sobie alfabet, migali następnie swoje imiona.
Dostali również alfabet Braille'a, by ćwiczyć posługując się tym alfabetem na czarnych kartkach przebijając litery szpilkami.
Uczniowie w pełni skorzystali z proponowanych zajęć prezentując duże zdolności i bardzo dobrą pamięć.
-> Lucyna dnia czerwiec 16 2014 13:02:58
Czytaj więcej · 2155 czytań · Drukuj

KONTAKT

Wygenerowano w sekund: 0.03
24,042,563 Unikalnych wizyt