IMPREZA

Odtwarzacz Mp3

Mp3 Player

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Brak wydarzeń.

Losowe media

TURNIEJ RYCERSKI

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI

O złoty warkocz Tarłówny

Zamek w Dębnie
22 września 2013 r.

News

ENGLISH SONG 2014
 konkurs English song

3 czerwca 2014 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach odbył się po raz dwunasty, organizowany we współpracy z Dębińskim Centrum Kultury, Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej English Song 2014. Do wokalnej rywalizacji przystąpiło 18 młodych artystów z 6 szkół gminy Dębno. Jury, w składzie Aleksandra Ożóg – anglista oraz Jerzy Pleśniarski – muzyk, wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych dzieci najlepsza okazała się Aleksandra Kubala z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dębnie. Drugie miejsce zajęły ex aequo Amelia Marek z Łysej Góry oraz Kinga Piętka z Maszkienic. W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce wyśpiewała Weronika Najberek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łysej Górze.. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno Kinga Gurgul i Karolina Drużkowska - reprezentantki gospodarzy. Wyróżnienie otrzymała Marta Kłusek z Dębna. Wśród najstarszych wykonawców I miejsce zajęła Joanna Dawid z Gimnazjum w Woli Dębińskiej. Na drugim miejscu znalazła się Emilia Gliździńska z Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej oraz duet Magdalena Bąba i Wojciech Bąba z Publicznego Gimnazjum w Łysej Górze. Trzecie miejsce zajęła Karolina Płaneta z Woli Dębińskiej. Duet z Łysej Góry Kinga Mleczko i Krzysztof Drużkowski został wyróżniony.
-> Lucyna dnia czerwiec 10 2014 13:06:37 · Czytaj więcej · 2225 czytań · Drukuj
XV Gminny Konkurs Ortograficzny
 konkurs konkurs ortograficzny

28 maja w Zespole Szkół w Sufczynie odbył się kolejny Gminny Konkurs Ortograficzny, objęty patronatem przez Starostę Brzeskiego Andrzeja Potępę i Wójta Gminy Dębno Grzegorza Bracha.
Zmagania ortograficzne przebiegały w dwóch kategoriach wiekowych – klasy pierwsze i drugie i trzecie, a do rywalizacji przystąpili przedstawiciele wszystkich gimnazjów z Gminy Dębno.
-> Lucyna dnia czerwiec 03 2014 17:04:16
Czytaj więcej · 2312 czytań · Drukuj
XXV Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego "KRAKOWIACZEK"
 krakowiaczek Krakowiaczek

PROTOKÓŁ KRAKOWIACZEK 2014
z posiedzenia Komisji Artystycznej 25. Jubileuszowego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK
-> Lucyna dnia czerwiec 02 2014 19:11:38
Czytaj więcej · 2693 czytań · Drukuj
Krakowiaczek 2014
krakowiaczek"Krakowiaczek"

Dnia 1 czerwca 2014 r. o godz. 11.00 w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej odbędzie XXV Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK. Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 15 dziecięcych zespołów regionalnych oraz 3 dziecięce kapele ludowe. Jest to duża impreza plenerowa obejmująca swym zasięgiem całe województwo małopolskie. Do Łoniowej przyjeżdżają mali tancerze i muzycy, którzy pielęgnują najcenniejsze wartości i tradycje folkloru dziecięcego regionu krakowskiego. Poprzez swoje występy pragną zainteresować inne dzieci tradycyjnym muzykowaniem, śpiewaniem, tańcem ludowym oraz zaszczepić w nich szacunek i umiłowanie kultury ludowej swojej małej ojczyzny. Uczestnicy konkursu walczą nie tylko o nagrody, ale też o nominację do udziału w XXXVIII Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju, który jest przepustką do Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR w Nowym Sączu.
-> Lucyna dnia maj 26 2014 16:19:27
Czytaj więcej · 2578 czytań · Drukuj
MAGIA LICZB
 magia Magia liczb

23 maja 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej odbył się III Gminny Konkurs Matematyczno - Logiczny MAGIA LICZB dla uczniów z klas I-III. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy i umiejętności matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia. Uczniowie musieli zmierzyć się z 20 zadaniami, w których należało wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością matematycznego myślenia. Konkurs przygotowała mgr Magdalena Hepner – Widło, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Prace konkursowe młodych matematyków oceniała komisja złożona z nauczycieli klas I – III. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników.
-> Lucyna dnia maj 26 2014 16:02:52
Czytaj więcej · 2609 czytań · Drukuj
EGZAMIN KARATE
karate Egzamin z Karate

Od Kilku lat działa przy Dębińskim Centrum Kultury w Jastewi sekcja Karate prowadzona przez Shihan Wiesława Gwizd 5 Dan. Treningi karate cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Z kolei rodzice dzieci uczestniczących w treningach, widzą w tym nie tylko, znaczną poprawę ich sprawności fizycznej ale przede wszystkim poprawę dyscypliny, zdrowia i szacunku do innych osób. Wyjątkowym wydarzeniem był przeprowadzony w dniu 22 maja 2014 roku egzamin na stopnie szkoleniowe Kyu, w którym wiele dzieci zaliczyło swoje pierwsze stopnie w karate. Egzamin przeprowadził reprezentant WKO (Światowej Organizacji Karate Shinkyokushin) Branch Chief Wiesław Gwizd.
-> Lucyna dnia maj 26 2014 15:48:41
Czytaj więcej · 2466 czytań · Drukuj
VII Integracyjny Plener Malarski Dębno 2014
zamekPlener Malarski

Od 5 do 7 maja bieżącego roku wokół zamku w Dębnie trwał „VII Integracyjny Plener Malarski – Dębno 2014” , na którym w ciągu trzech dni powstało szereg ciekawych prac. Do oceny przez komisję jury złożono 48 prac, które obecnie można oglądać na wystawie poplenerowej ( od 21.05 – 15.06. 2014 r).
W bieżącym roku do grupy uczestników z Tarnowa i Brzeska w kategorii Warsztaty Terapii Zajęciowej dołączyli także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Zawady Uszewskiej. Naszym plenerem zainteresowali się także członkowie Klubu Seniora, który działa przy parafii św. Maksymiliana w Tarnowie. Oprócz nich, pojawiła się także spora grupa dzieci ze szkół podstawowych, co sprawiło, iż w tym roku komisja jury zmuszona została do wprowadzenia kolejnej kategorii przy ocenie prac.
-> Lucyna dnia maj 26 2014 15:35:17
Czytaj więcej · 2121 czytań · Drukuj
XVII Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół - Jaworsko
jaworskoPrzegląd Dorobku Artystycznego Szkół

Po raz siedemnasty w Jaworsku miał miejsce Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych gminy Dębno. Organizatorami imprezy jak co roku były Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku oraz Dębińskie Centrum Kultury.
Jest to impreza, która gromadzi licznych wykonawców, jak i doborową publiczność. Tu nie zajmuje się miejsc, a każdy wykonawca jest nagradzany. Przegląd umożliwia wykonawcom i ich opiekunom prezentację efektów całorocznej pracy na forum gminy. Jest też okazją do rywalizacji, dlatego obserwuje się bardziej urozmaicone formy prezentacji uczestników i coraz wyższy poziom wykonania.
Panuje tu miła atmosfera, a każdy z występujących jest doceniony. Dla publiczności impreza stanowi urozmaicenie dnia codziennego, pozwala na miłe spędzenie czasu wolnego.
-> Lucyna dnia maj 26 2014 15:07:05
Czytaj więcej · 2002 czytań · Drukuj
Spotkanie autorkie z Renatą Piątkowską i Malwiną Kożurno
spotkanie Spotkanie autorskie

W środę 21 maja dzięki uprzejmości PiMBP w Brzesku, Biblioteka Publiczna w Sufczynie wraz z Biblioteką Szkolną zorganizowały spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską –autorką wielu książek dla dzieci i Malwiną Kożurno – zawodową lektorką.
Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej i dzięki temu udział w nim mogły wziąć klasy 3, 4, 5, i 6 oraz zaproszeni goście czyli około 70 osób. Pani Renata Piątkowska jest autorką wielu wartościowych książek i laureatką kilku prestiżowych nagród. Kilka z jej książek znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABC „Cała Polska czyta dzieciom”.
-> Lucyna dnia maj 22 2014 17:45:22
Czytaj więcej · 2639 czytań · Drukuj
Wycieczka do teatru
skapiec Wycieczka do teatru im. Ludwika Solskiego

W dniu 15 maja 2014 w nagrodę za udział w XV Spotkaniu Teatralnym grupy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Maszkienic, z Zespołu Szkół Woli Dębińskiej i Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy pojechały na sztukę teatralną pod tytułem „Skąpiec” do Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego , sfinansowaną przez Dębińskie Centrum Kultury.
-> Lucyna dnia maj 19 2014 16:35:08
Czytaj więcej · 2040 czytań · Drukuj
Konkurs Językowy
konkurs Międzygimnazjalny Konkurs Językowy

14 maja 2014 roku w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej odbyła się kolejna edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Językowego pod hasłem: „Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. W konkursie udział wzięli gimnazjaliści z zaprzyjaźnionej szkoły im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dąbrówce, z Sufczyna i Woli Dębińskiej. Uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami w zastosowaniu poprawnych form językowych rzeczowników i czasowników. Wyjaśniali znaczenie związków frazeologicznych, poprawnie stosowali w zdaniach środki stylistyczne oraz synonimy. Wśród zadań znalazło się również pytanie z zakresu zamiany konstrukcji czynnej na bierną.
-> Lucyna dnia maj 19 2014 16:29:08
Czytaj więcej · 2171 czytań · Drukuj
Noc Muzeów na Zamku w Dębnie
noc Noc legend

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów na Zamku w Dębnie zapowiada się niezwykle ciekawie. W sobotę 17 maja od godz. 18 organizatorzy zapraszają na szereg atrakcji. W tym roku motywem przewodnim będą ożywione Dębińskie legendy, podania i postaci dawnych mieszkańców oraz gości zamku.
Od 18 do 24 będzie trwało otwarte zwiedzanie wszystkim komnat i zaułków zamkowych. W nich to będę przedstawiane inscenizacje teatralne związane z legendami, historiami dębińskiego zamku. W role wcielą się pracownicy zamku i członkowie grupy teatralnej "Sztuknięci" działającej przy Gimnazjum św. Kingi w Wojniczu, stroje z dawnych epok zapewnił Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego.
O godz. 19:00 Na Przedzamczu, od strony południowej obok parkingu, ożywiona i przedstawiona zostanie legenda o świętej Kindze, jej cudownym ocaleniu przed Tatarami, który dokonał się za sprawą tutejszego ludu. Inscenizacja ta odbędzie się z udziałem koni i członków grupy rekonstrukcji historycznej.
Wokół zamku będzie prowadzona gra terenowa wymagająca znajomości i wiedzy związanej z historią, podaniami, legendami, a także z postaciami dawnych mieszkańców zamku, oraz jego gości.
Konna inscenizacja legendy jak i gra terenowa będzie przygotowana przez członków i przyjaciół Fundacji Timszel. Partnerem projektu, który jest współfinansowany ze środków Gminy Dębno, jest Dębińskie Centrum Kultury.
-> Lucyna dnia maj 14 2014 18:48:17
Czytaj więcej · 1942 czytań · Drukuj
Idą, idą misie. Misie wierszownisie.
konkurs ”Kto czyta książki, żyje podwójnie"

”Kto czyta książki, żyje podwójnie" Umberto Eco 13 maja br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem „Idą, idą misie. Misie wierszownisie” adresowany do dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas pierwszych szkół podstawowych gminy Dębno.
-> Lucyna dnia maj 14 2014 17:41:21
Czytaj więcej · 2151 czytań · Drukuj
Konkurs plastyczny 25 LAT WOLNOŚCI: 1989 - 2014
plakat Konkurs plastyczny „25 LAT WOLNOŚCI: 1989 - 2014”

Uczestnicy
Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz uczniowie gimnazjów z terenu Gminy Dębno. Każda praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem autora, należy też podać nazwę szkoły oraz klasę, w jakiej uczy się autor pracy, a także adres e-mail szkoły oraz autora pracy.
Wymagania
Scharakteryzować temat w plastycznej kompozycji pomagając sobie symbolami (barwy narodowe, godło, flaga, data itp.). Zwrócić uwagę na postaci, które odegrały znaczącą rolę w tym wydarzeniu oraz na utrwalenie daty wydarzenia. Praca powinna mieć formę plakatu to znaczy powinna posiadać zarówno cechy informacyjne jak i dekoracyjne.
Technika
Dowolna, ale dopuszczalny jest także kolaż z wykorzystaniem gotowych elementów takich jak np. zdjęcia. Format pracy: A3.
-> Lucyna dnia maj 12 2014 18:51:01
Czytaj więcej · 2171 czytań · Drukuj
Warsztaty ORIGAMI
strazak Warsztaty ORIGAMI

Zabawa papierem pobudza u dzieci układ nerwowy integrując w czasie składania papieru pracę obu półkul mózgowych. Dzięki temu dziecko odbiera wrażenia angażując wszystkie możliwe zmysły. Rozwija pamięć, wyobraźnię i uczy precyzji manualnej w trakcje wykonywanych zgięć.
Zajęcia origami mają za zadanie pobudzać dzieci do działania i odkrywania „magicznej” roli kartki papieru. Przy tym rozwijają u dzieci zdolności i zainteresowania a także uczą wytrwałości w dążeniu do celu, dyscypliny i pomaga w osiąganiu sukcesów.
Zajęcia origami będą prowadzone w formie warsztatów przez 3 miesiące 1 raz w tygodniu przez 1 godzinę .
Zajęcia będą prowadzone w następujących grupach wiekowych:

I grupa – uczniowie klas I – III
II grupa – uczniowie klas IV- VI + gimnazjum

-> Lucyna dnia maj 12 2014 17:12:27
Czytaj więcej · 2356 czytań · Drukuj

KONTAKT

Wygenerowano w sekund: 0.03
24,042,616 Unikalnych wizyt