IMPREZA

Odtwarzacz Mp3

Mp3 Player

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Brak wydarzeń.

Losowe media

TURNIEJ RYCERSKI

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI

O złoty warkocz Tarłówny

Zamek w Dębnie
22 września 2013 r.

News

KONCERT KOLĘD
Dwa wspaniałe koncerty w wykonaniu laureatów X Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych

Przy wypełnionych po brzegi salach Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łysej Górze i Domu Kultury w Jastwi odbyły się w dwie kolejne niedziele koncerty kolęd. Gwiazdami wydarzenia były dzieci, które zwyciężyły w konkursie. Jedna z najmłodszych uczestniczek konkursu odebrała statuetkę - GRAND PRIX, którą wręczył Wójt Gminy Dębno - Grzegorz Brach. W drugiej części koncertu wystąpił zespół muzyczny złożony z młodych muzyków żywiołowo wykonujących anglojęzyczne kolędy i piosenki świąteczne. Na koniec licznie zgromadzona widownia odśpiewała "Bóg się rodzi"
-> admin dnia styczeń 28 2010 22:14:20 · Drukuj
SPEKTAKL BOŻONARODZENIOWY W SUFCZYNIE
... czas radości, czas pojednania"

Licznie zgromadzona publiczność, owacjami na stojąco, nagrodziła występujących w spektaklu bożonarodzeniowym, prezentowanym w Zespole Szkół w Sufczynie. To przedsięwzięcie ma już wieloletnią tradycję. Tym razem młodzież pod opieką Lucyny Potępy przygotowała przedstawienie składające się z pięciu odsłon. Scenariusz opracowała uczennica klasy II gimnazjum – Klaudia Kubik. Wszystkie przygotowania odbyły się w ramach projektu unijnego „Nie możemy być gorsi”. Młodzież, biorąca udział w zajęciach kółka kulturowo – artystycznego, zaprojektowała i przygotowała stroje, a także zaplanowała obsadę aktorską i ruch sceniczny. W jasełkach wzięło udział ponad czterdzieści osób.
-> admin dnia styczeń 28 2010 22:08:41
Czytaj więcej · 6831 czytań · Drukuj
KALENDARZ IMPREZ NA 2010
Dębińskie Centrum Kultury prezentuje kalendarz imprez organizowanych i współorganizowanych przez DCK w 2010 roku.

Znajdziecie w nim Państwo konkursy, przeglądy, festiwale i olimpiady organizowane wspólnie ze szkołami, skierowane do dzieci i młodzieży. Kalendarz zawiera również propozycje dużych imprez plenerowych podczas których kazdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych imprezach
-> admin dnia styczeń 19 2010 20:23:53
Czytaj więcej · 9082 czytań · Drukuj
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "ANIOŁY I ANIOŁECZKI"
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny pt.”Anioły i aniołeczki”. Celem konkursu, którego pomysłodawcą była Pani Dorota Batko, była prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej dzieci i młodzieży oraz wymiana dokonań twórczych i poszukiwanie nowych doświadczeń artystycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół prezentując prace w formie przestrzennej i płaskiej. Młodzi twórcy wykazali się olbrzymią wyobraźnią plastyczną, a efekty ich pracy przeszły najśmielsze oczekiwania komisji oceniającej.
-> admin dnia styczeń 19 2010 19:56:40
Czytaj więcej · 6987 czytań · Drukuj
KONKURS KOLĘD - ŁYSA GÓRA 2010
W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łysej Górze już po raz dziesiąty odbył się w tym roku Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich szkół i przedszkoli w gminie Dębno. Jak zawsze ten konkurs cieszy się olbrzymim powodzeniem a chętnych do śpiewania kolęd przybywa z roku na rok. Dlatego w przedszkolach i szkołach są przeprowadzane eliminacje w celu wyłonienia najpiękniej śpiewających kolędników do udziału w łysogórskim konkursie.
-> admin dnia styczeń 19 2010 19:46:23
Czytaj więcej · 8919 czytań · Drukuj
BAL ANDRZEJKOWY W DCK
Ponad 120 dzieci bawiło się na pierwszym Balu Andrzejkowym organizowanym przez Dębińskie Centrum Kultury.

Do zabawy zostały zaproszone wszystkie dzieci, które uczęszczają na zajęć do Domu Kultury w Jastwi oraz członkowie zespołów Mali Łoniowiacy i Mali Łysogórzanie. Kilkugodzinna zabawa obfitowała w najróżniejsze atrakcje. W pięknie, świątecznie udekorowanej sali do tańca przygrywał zespół „Solton” urozmaicając bal zabawami i konkursami, których uczestnicy otrzymywali słodkie nagrody. Aby zaspokoić wszystkie muzyczne i taneczne gusta co jakiś czas muzycy ustępowali miejsca DJ-owi, który grał najnowsze przeboje polskich i zagranicznych wykonawców. Całości dopełniały wspaniałe efekty świetlne oraz dymy i lasery.
-> admin dnia styczeń 19 2010 18:19:31
Czytaj więcej · 5986 czytań · Drukuj
SZOPKA DĘBIŃSKA
Jubileuszowa X Szopka Dębińska Od 10 - ciu już lat w Muzeum zamek w Dębnie organizowany jest ciekawy i oryginalny konkurs – Szopka Dębińska, którego pomysłodawcą i wieloletnim promotorem była Lidia Luchter - Krupińska. Regulamin konkursu zakładał, iż dzieci i młodzież biorące udział w tym konkursie stworzą niezwykłą i niepowtarzalną szopkę, czyli taką, która w swojej konstrukcji będzie zawierała elementy architektoniczne charakterystyczne dla Dębna ( zamek, kościół, kaplica Jastrzębskich, przydrożne kapliczki i figury). Efekty tych zmagań obserwowaliśmy przez wiele lat. Pomysłowość młodych twórców zadziwiała nas każdego roku.
-> admin dnia styczeń 19 2010 18:18:47
Czytaj więcej · 6668 czytań · Drukuj

KONTAKT

Wygenerowano w sekund: 0.03
24,042,684 Unikalnych wizyt